Türkiye Cumhuriyeti

Ulanbator Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Türkiye, Ekonomik Alanda Işbirliği Yapmak Istiyor , 19.02.2014

Türkiye Cumhuriyeti Ulanbator Büyükelçisi Murat Karagöz, 12 Şubat 2014 tarihinde Moğolistan’daki yazılı ve görsel basın temsilcilerinin katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi.

Büyükelçi Murat Karagöz, toplantıda Türkiye ile Moğolistan arasındaki ilişkileri kapsamlı biçimde değerlendirdi. Bu çerçevede, 2013 yılının iyi bir yıl olduğunu vurgulayan Büyükelçi, 2014 yılına ilişkin beklentilerine değindi. İlişkilerin artarak devam edeceğini ve karşılıklı üst düzey ziyaretlerle pekişeceğini vurgulayan Büyükelçi Karagöz, siyasi, ekonomik, kültürel ve akademik çerçevede neler yapılabileceğini anlattı.

Büyükelçi Karagöz, 2014 yılının Türkiye ile Moğolistan arasındaki diplomatik ilişkilerin 45.Yıldönümüne tesadüf ettiğini, bu vesileyle ekonomik anlamda, Ulanbator’da yaz aylarında “Moğolistan Yatırım Günleri ve Türk-Moğol İş Konseyi Toplantısı” düzenlenebileceğini, dericilik ve turizm alanında bazı çalışmalar yapılabileceğini, kültürel boyutun büyük önem taşıdığını, bu çerçevede 2014 yılı Uluslararası Ulanbator Film Festivali’nin “odak ülkesi” olarak Türkiye’nin seçilmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

  “Udriin” (Günlük) gazetesi   

Sayı: 037 (4677)

15 Şubat 2014

 Sayfa No: 6