Türkiye Cumhuriyeti

Ulanbator Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

26 Mart 2014 Tarihinde Saat 18:45’te Gerçekleştirilecek Olan “istanbul Unveiled” Adlı Belgesel Film Gösterisi , 25.03.2014

İSTANBUL’U BİRLİKTE KEŞFEDELİM

 

Sizleri, Türkiye Cumhuriyeti Ulanbator Büyükelçiliği tarafından Moğolistan Sanat Konseyi ile işbirliği içinde Orguu-2 sinema salonunda 26 Mart 2014 tarihinde saat 18:45’te gerçekleştirilecek olan “İstanbul Unveiled” adlı belgesel film gösterisine ve anılan filmin yazarlığını, yapımcılığını ve yönetmeliğini üstlenen İstanbul Rehberler Odası Başkanı Şerif Yenen ile görüşmesine davet etmekten onur duyarız.

İstanbul Rehberler Odası Başkanı Şerif Yenen ve ekibi tarafından, 2011-2013 yılları arasında yapımı gerçekleştirilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile turizm sektör paydaşlarının desteklediği, ‘İstanbul Unveiled’ belgesel filmi, İstanbul’un mutlaka görülmesi gereken tarihi yerlerini, kültürünü, gelenek göreneklerini ve halkın yaşam biçimini yakından anlatan bir eserdir.

 

Film yönetmeni ve aynı zamanda turizm rehberi olan Şerif Yenen, ‘İstanbul Unveiled’ belgesel filminin yazarlığını, yapımcılığını ve yönetmeliğini üstlenirken İstanbul’u gezen Amerikalı bir kadın aracılığıyla İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerini anlatmayı hedeflemiştir.

‘İstanbul Unveiled’ belgesel film gösterisi, Türkiye Cumhuriyeti ile Moğolistan arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 45. Yıldönümü çerçevesinde düzenlenen faaliyetlerin bir parçası olup, Türkiye’nin tarihini, kültürünü, gelenek ve göreneklerini ve halkın yaşam şeklini Moğolistan halkına tanıtmak amacıyla sunulmaktadır.

 

Program:

18:45                      ‘İstanbul Unveiled’ belgesel film gösterisi

20:00-                      Film yönetmeni ve İstanbul Rehberler Odası Başkanı Şerif Yenen ile

                                 görüşme

Nerede:                   ‘Orguu-2’ sinema salonu

Ne zaman:               26 Mart 2014 tarihinde saat 18:45

İletişim numarası:    311200, 319017

İlgili Dosyalar :