Türkiye Cumhuriyeti

Ulanbator Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Murat Karagöz’ün Khentii Vilayetine Gerçekleştireceği Ziyaretle Ilgili Basın Açıklaması Aşağıda Sunulmaktadır: , 29.05.2014 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Büyükelçi Murat Karagöz, ekonomik ve kültürel içerikli temaslarda bulunmak ve Türk girişimciler için iş olanaklarını yerinde incelemek amacıyla 30 Mayıs -01 Haziran 2014 tarihlerinde Moğolistan’ın Khentii Vilayetini ziyaret edecektir. Sayın Büyükelçiye bu ziyaretinde Büyükelçilik Ticaret Müşaviri Oğuz Kuyumcu refakat edecektir.

Sayın Büyükelçi bu çerçevede, Khentii Vilayeti yetkilileri ve Cengiz Han Şehir Valisi ile görüşecek; sanayici ve işadamlarıyla biraraya gelecek; medya temsilcileri ile buluşacaktır.

Sayın Büyükelçi, Khentii Vilayetine bağlı Dadal, Bayan-Undur ve Umnu-Delger ilçelerini de ziyaret edecek; geleneksel “Undurkhaan” törenine katılacak; çeşitli kültürel temaslarda bulunacaktır.

            Büyükelçi Karagöz’ün aynı zamanda Moğol İmparatorluğu’nun kurucusu Cengiz Han’ın memleketi olan Khentii Vilayetine yapacağı bu ziyaretin iki ülke ilişkilerinin ekonomik ve ticari yönden gelişmesine katkı yapacağı ümit edilmektedir.