Türkiye Cumhuriyeti

Ulanbator Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Sayın Müsteşarımızın Musul Başkonsolosluğumuz Personelinin Ülkemize Getirilmelerine Ilişkin Mesajı , 24.09.2014

Sayın Müsteşarımızın, üç ayı aşkın bir süredir rehin tutulan Musul Başkonsolosluğumuz personelinin ülkemize getirilmelerine ilişkin mesajı aşağıda sunulmuştur.

 

Değerli Arkadaşlarım,‎

 

Musul Başkonsolosumuz başta olmak üzere  49 arkadaşımız ile aile fertlerinin teröristlerin elinde geçen 100 günlük rehinelikten sonra bu sabah itibariyle sağ salim ülkemize getirilmeleriyle sonuçlanan son derece hassas bir sürecin büyük bir başarı ile yürütülmesindeki emekleri için, başta MİT Müsteşarımız ve mesai arkadaşları olmak üzere, herkese ve her kurumumuza tüm camiamız adına en içten duygularla teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımız camiamıza geçmiş olsun dileklerini iletmişlerdir. Kendilerine bu zor ve sancılı süreçteki kararlı liderlikleri için şükranlarımı sunuyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Arkadaşlarım,

 

Bu 100 gün içinde rehin alınan arkadaşlarımız ve aileleri hiç şüphesiz büyük üzüntü ve endişe içinde olmuşlardır. Ağır koşullar altında geçirilen zor günler boyunca arkadaşlarımız ve ailelerinin ortaya koydukları sabır,  cesaret ve metanet, devletimize duydukları güven her türlü takdirin üstündedir. Onlarla gurur duyuyoruz.

 

Milli İstihbarat Teşkilatımızın değerli mensuplarını, Genelkurmay Başkanlığımızı kararlı ve özverili çalışmaları nedeniyle bir kere daha tebrik ediyorum. Teröristlerin elinde yaşadıkları zor günlerin sonunda sağ salim kendilerine kavuştuğumuz arkadaşlarımıza, ailelerine, Camiamıza ve Milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Hepimizin gözü aydın.

Feridun Sinirlioğlu

Büyükelçi

Müsteşar