Türkiye Cumhuriyeti

Ulanbator Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Murat Karagöz Ve Büyükelçilik Mensuplarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Vesilesiyle Tuv Vilayeti’nin Batsumber İlçesi’ndeki Yaşlılar Huzur Evi’ni Ziyaretine Ilişkin Basında Yer Alan Haber. , 06.10.2014

TÜRK BÜYÜKELÇİSİ YAŞLILAR HUZUR EVİNİ ZİYARET ETTİ

Moğolistan nezdindeki Türkiye Cumhuriyeti Ulanbator Büyükelçisi Sayın Murat Karagöz, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle ve Büyükelçiliğin sosyal yardımlaşma faaliyetleri kapsamında Tuv Vilayeti’nin Batsumber İlçesi’nde yer alan Devlet Yaşlılar Huzur Evi'ni ziyaret etmiştir. Büyükelçi Karagöz, Huzur evi Müdürü Tomorchodor ile görüşerek huzur evi personelinin yetiştirilmesi, karşılıklı tecrübe alışverişinde bulunulması gibi konuları ele almıştır. Ayrıca, bahsekonu huzur evinde kalan 120 yaşlılarla biraraya gelmiş ve herbirisine küçük birer hediye vermiştir. Bunun dışında Kurban bayramı vesilesiyle anılan huzur evine 20 tane kurbanın etinin bağışlanacağını bildirmiştir.

Büyükelçi Karagöz, yaşlılara hitaben “Her insan için değişik anlam ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılar tecrübeleriyle geleceğe ışık tutan, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere taşıyan en kıymetli varlıklarımızdır. Sağlıklı yaşlanma için kuşaklar arası dayanışma önemlidir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı gelecek kaygılarını azaltacak, hangi yaşta olursa olsun tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır” demiştir.   

  

 

Haber kaynağı: www.mass.mn

Haber kategorisi: Yaşlılar Günü

Tarihi: 3 Ekim 2014

http://mass.mn/n/17135