Türkiye Cumhuriyeti

Ulanbator Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Murat Karagöz Bugün Ulanbator Valisi Ve Belediye Başkanı E.bat-uul’u Makamında Ziyaret Etmiştir. , 30.04.2015

Başkent Valisi ve Ulanbator Belediye Başkanı E.Bat-Uul, Moğolistan nezdindeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Murat Karagöz ve diğer yetkilileri kabul ederek ilerideki işbirliği konuları ve Türk Kültür Günleri etkinliklerinin düzenlenmesi hususunda görüş alışverişinde bulunmuştur.

Görüşmenin başında Moğolistan nezdindeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Murat Karagöz “Türk Kültür Günlerinin 9 – 13 Haziran 2015 tarihlerinde düzenleneceğini ve Başkent Belediyesinin gereken ilgiyi göstereceğini ümit ediyoruz” dedi. Ayrıca Kültür Günleri çerçevesinde Türkiye’den opera sanatçısı, piyanist ve ebru sanatçıların davet edileceğini ve Türkiye’nin başarılı filmleri getirilerek Sinemalarda gösterime sunulacağını, yemek festivalinin daha geniş çaplı olarak düzenlenme isteklerini ifade etmiştir.

Başkent Valisi ve Ulanbator Belediye Başkanı E.Bat-Uul’un ise “Ulanbator’da düzenlenecek Türk Kültür Günleri etkinliklerine her alanda tam desteklerimizi sunarak işbirliği yapacağız” dediği Başkent Valiliği Kançılaryası, Basın ve Halkla İlişkiler Şubesinden bildirilmiştir.