Türkiye Cumhuriyeti

Ulanbator Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Murat Karagöz’ün Kurban Bayramı Mesajı , 09.09.2016

Moğolistan’daki Türk Toplumunun Değerli Üyeleri,
Dost ve kardeş ülke Moğolistan’da önümüzdeki günlerde Kurban Bayramını Sizlerle birlikte kutlayacak olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyorum.

Dost ve kardeş ülke Moğolistan’da önümüzdeki günlerde Kurban Bayramını kutlayacak olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Geçmişte de vurguladığımız üzere bayramlar, dargınlık ve küskünlüklerin bir kenara bırakıldığı, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bu güzel günler aynı zamanda berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar, niyettir.

Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, bu bayramın ülkemize ve dünyanın her köşesinde yaşayan vatandaşlarımıza barış, huzur ve esenlik getirmesi dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Büyükelçiliğimiz Bayramın birinci günü olan 12 Eylül Pazartesi kapalı olacaktır. Bayramın ikinci günü (13 Eylül Salı) Büyükelçiliğimiz ikametgah binasında saat 14:00’de yapılacak bayramlaşmaya tüm vatandaşlarımız davetlidir.Hepimizin bildiği üzere bayramlar, dargınlık ve küskünlüklerin bir kenara bırakıldığı, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bu güzel günler aynı zamanda berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar, niyettir.