Türkiye Cumhuriyeti

Ulanbator Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Murat Karagöz’ün 19 Mayis Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayrami Mesaji , 18.05.2014

Devletimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ü bağımsızlık mücadelemizi başlatmak amacıyla Samsun’a ayak basışının 95. Yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ülkesini içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkarmak isteyen, “Milletin bağımsızlığını yine milletin azmi ve kararlılığının kurtaracağına” inanan Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkışı ile bütün ülkeyi aydınlatacak bir hareketi başlatmıştır.

Atatürk’ün bağımsızlık ışığını yaktığı 19 Mayıs’ı doğum günü olarak kabul etmesi, bu önemli günün tarihimizdeki yeri ve önemini en iyi biçimde yansıtmaktadır.

Kurtuluş savaşı, hazırlık çalışmalarından Büyük Zafer’e kadar her yönüyle çok iyi tasarlanmış, umutların ve özlemlerin çığ gibi büyüyerek coşkuya ve zafere dönüştüğü, nihayet 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığı bir kahramanlık destanıdır. Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği gençlik Türkiye’nin umut dolu yarınlarını temsil etmektedir.

Bu duygularla, Moğolistan’da yaşayan vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, en iyi dileklerimi sunuyorum.


İlgili Dosyalar :

- 19%20M~1.JPG