Türkiye Cumhuriyeti

Ulanbator Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Ulanbator’da Çeşitli Kültürel Etkinlikler Hk. Açıklama , 18.06.2014

Açıklama

            Türkiye Cumhuriyeti Ulanbator Büyükelçiliği’nin himayesinde 17 – 22 Haziran günleri arasında Ulanbator’da çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklere THY, Aydıner Holding, 216 Yapı ve Kempinski Oteli sponsorluk desteği sağlamaktadır.

            Büyükelçi Murat Karagöz, beraberinde sponsor kuruluşların temsilcileri olduğu halde Moğol basın yayın kuruluşlarını düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgilendirmiştir.

            Bu çerçevede, Türk Yemek Festivali 17 Haziran Salı akşamı Kempinski Otelinde gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören resepsiyonla başlamıştır.

            18 Haziran Çarşamba akşamı saat 19.00 ve 21 Haziran Cumartesi günü saat 13.00’te Tengis sinemasında “Istanbul Unveiled” isimli seyahat belgeselini ücretsiz izlemek mümkün olabilecektir.

            Türk Yemek Festivali, Türk Büyükelçiliği İkametgâhında düzenlenecek özel akşam ve 21 Haziran Cumartesi günü Cengiz Han meydanında tertiplenecek açık gün faaliyetiyle devam edecektir.

            Ayrıca İngiltere’de yaşayan tanınmış Türk modacılarından Serap Pollard Moğolistan Milli Tasarımcılar Derneği’nin katkılarıyla kreasyonunu Büyükelçilik ikametgâhında özel bir kitleye sergileyecek; nihayet Türkiye’nin en popüler müzik gruplarından Moğollar 21 ve 22 Haziran günleri konserler verecektir.

            Moğolistan’da yaşayan vatandaşlarımıza ve dost ve kardeş Moğol halkına saygıyla duyurulur.


İlgili Dosyalar :

- DSC03807.JPG