Türkiye Cumhuriyeti

Ulanbator Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçilik Duyurusu , 28.10.2015

Cumhuriyetimizin ilanının 92. Yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı dost ülke Moğolistan’da kutluyor olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 1919-1923 yılları arasında yürüttüğü bağımsızlık mücadelesinin ardından, modern, milli bir devlet kimliğiyle dünya sahnesinde yerini alan Türkiye Cumhuriyeti, geniş Avrasya coğrafyasının kalbinde, temsil ettiği evrensel değerlerle mevcudiyetini sonsuza kadar sürdürecektir.

Türkiye’de son dönemde yaşanan ve hepimizi yasa bağan terör olayları nedeniyle bu yıl Moğolistan’da Cumhuriyet Bayramı kutlamalarımızda yan etkinlikler yer almayacaktır.

29 Ekim sabahı Büyükelçiliğimiz kançılarya binasında düzenlenecek anma törenine ve akşam 18:00-20:00 saatleri arasında ikametgah binasında tertiplenecek Resepsiyona tüm vatandaşlarımız davetlidir.

Türkiye Cumhuriyeti Ulanbator Büyükelçisi Sayın Murat Karagöz’ün Cumhuriyetimizin ilanının 92. Yıldönümü vesilesiyle verdiği ve çeşitli dış politika konularına da değindiği mülakat “Bloomberg Mongolia TV”de bugün (28 Ekim) saat 20:00’de, yarın (29 Ekim) saat 14:00’te izlenebilir.


Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Büyükelçiliğimiz yarın (29 Ekim) kapalı olacaktır.